do kasy suma: 0,00 zł
Wersje językowe
Promocje
Dmuchawa spalinowa do liści Ryobi RBL30BPT
Dmuchawa spalinowa do liści Ryobi RBL30BPT
1 099,99 zł 999,99 zł
szt.
Robot kuchenny 600W 4l
Robot kuchenny 600W 4l
449,99 zł 399,99 zł
szt.
Waluty
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Jaki grzejnik elektryczny wybrać, aby móc w pełni czerpać z jego korzyści?

Do niedawna, najczęściej spotykanymi w Polsce rodzajami ogrzewania były wersje gazowe, olejowe i zasilane paliwem stałym. Jednak dużą popularność zaczął w ostatnich czasach zyskiwać inny sposób zapewniający ciepło w domu, w którym wykorzystywana jest energia elektryczna. Mowa oczywiście o grzejnikach elektrycznych. Rynek oferuje kilka rodzajów tych urządzeń - przekonaj się, jaki model najlepiej wybrać.

3 najważniejsze zalety ogrzewania elektrycznego

Jedną z najistotniejszych zalet grzejnika elektrycznego jest sposób montażu – łatwy, przyjemny, niewymagający przebudowy połowy domu. Nie będziesz też musiał poświęcać cennej przestrzeni na pomieszczenie w postaci kotłowni. Kolejny, równie ważny plus, to niezwykle prosta regulacja pracy urządzenia, a tym samym temperatury panującej w pomieszczeniu.

Wymieniając atuty grzejnika elektrycznego, nie sposób nie wspomnieć o obniżeniu kosztów eksploatacji domu. Wbrew obiegowej opinii, ogrzewanie przy użyciu prądu może być tanie, jeżeli tylko kupisz właściwy, energooszczędny model grzejnika. Wskazane korzyści finansowe wynikają również z cen energii elektrycznej, które są stabilne, ogólnie znane i dość przewidywalne.

Podstawowe rodzaje grzejników elektrycznych

Na rynku dostępnych jest multum rodzajów grzejników elektrycznych, jednak my skupimy się na dwóch z nich, czyli wersjach olejowych i konwektorowych. Zasadnicza różnica między nimi polega na sposobie działania – pierwsze z wymienionych w swojej pracy opiera się na radiacji, drugie natomiast na konwekcji. W dużym skrócie oznacza to, że grzejniki olejowe ogrzewają powietrze w zewnętrznej części urządzenia, a modele konwektorowe w wewnętrznej.

Największe zalety wersji olejowych to długi czas działania i skupianie energii cieplnej w jednym miejscu. Z drugiej strony, grzejniki konwekcyjne umożliwiają swobodną regulację temperatury, a ich zakup to zdecydowanie niższy koszt, niż w przypadku wcześniej wymienionych. Ciekawe rozwiązanie stanowią opierające się na konwekcji grzejniki elektryczne płytowe.

Korzyści, jakie zyskasz z grzejnikiem płytowym

Ogrzewanie elektryczne w postaci grzejnika płytowego niesie ze sobą wiele korzyści, dlatego warto się nad nim zastanowić.

Przede wszystkim, urządzenia tego typu montuje się najczęściej na ścianie pod parapetem, gdzie pozostają niewidoczne i nie zajmują zbyt wiele miejsca. Te niewielkie urządzenia o minimalistycznym wyglądzie, świetnie sprawdzają się jako dodatkowy elementy grzewczy lub podstawowy środek ogrzewania. Wszystko zależy od tego, jaki konkretnie model wybierzesz – u nas znajdziesz takie, które sprawdzą się w jednej i drugiej sytuacji!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl