do kasy suma: 0,00 zł
Wersje językowe
Promocje
Dmuchawa spalinowa do liści Ryobi RBL30BPT
Dmuchawa spalinowa do liści Ryobi RBL30BPT
1 099,99 zł 999,99 zł
szt.
Robot kuchenny 600W 4l
Robot kuchenny 600W 4l
449,99 zł 399,99 zł
szt.
Waluty
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Jakie ciśnienie jest niebezpieczne? Sprawa nie jest taka oczywista!

Nadciśnienie jest coraz powszechniejszą chorobą. Niewłaściwa dieta i ograniczona aktywność fizyczna sprawiają, że coraz większy odsetek społeczeństwa cierpi na tę dolegliwość. Nie każdy jednak wie, że z tym schorzeniem można bardzo skutecznie walczyć, szczególnie we wczesnym jego stadium. Co więcej, nie zawsze wysokie ciśnienie jest niebezpieczne dla życia. Jak więc ocenić, czy już powinieneś się martwić z powodu zbyt wysokich wyników badań? I tak właściwie, to jakie ciśnienie jest niebezpieczne? Odpowiedź na to pytanie postaramy się zawrzeć w tym tekście.

Przyczyny wysokiego ciśnienia - co może powodować takie dolegliwości?

Nadciśnienie może być spowodowane przez szereg różnych czynników. Możemy zacząć od powodów związanych z genetyką. Wiele chorób układowych jest związane z różnymi kombinacjami DNA. Szczęśliwcy będą mniej podatni na niektóre choroby, a pechowcy będą mieli statystycznie większe szanse, by doznać uszczerbku na zdrowiu. Jednak te czynniki można znacząco ograniczyć. Pozbycie się nadmiaru soli z diety, wprowadzenie dużej ilości owoców i warzyw do posiłków, troska o utrzymanie odpowiedniego poziomu mikroelementów i witamin w organizmie będą konieczne. Do tego wystarczy dołożyć aktywność fizyczną, regularne spacery i okazuje się, że ryzyko, by nadciśnienie było niebezpieczne, jest znikome. W celu walki z tą chorobą i skutecznie prowadzoną profilaktyką warto ograniczyć i rzucić palenie i picie alkoholu.

Jakie ciśnienie jest niebezpieczne? Czasem to zależy od organizmu

To, czy ciśnienie jest niebezpieczne, zależy od wielu czynników. Jednym z podstawowych jest pomiar wartości skurczowej i rozkurczowej. Jeżeli podczas badania okazało się, że twój wynik jest wyższy niż 140/90, to powinieneś zacząć zastanawiać się nad zmianą stylu życia. To jednak nie koniec badań, w celu doprecyzowania twojego stanu zdrowia powinieneś prowadzić książkę regularnych pomiarów. Może się okazać, że zagrożeniem dla ciebie będą skoki widoczne w pomiarach. Jest to szczególne niebezpieczeństwo, które może prowadzić do udarów, wylewów, stanu zmęczenia i bólów głowy.

Jakie są objawy wysokiego ciśnienia?

Niebezpieczne ciśnienie może objawiać się poprzez szereg symptomów. Pierwszym zwykle jest męczący ból głowy w okolicy potylicy. Często zdarza się, że osoby z wysokim ciśnieniem odczuwają kołatania serca, bóle w klatce piersiowej i zmęczenie organizmu. Jeśli dostrzegasz u siebie podobne objawy, skonsultuj się z lekarzem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl