do kasy suma: 0,00 zł
Wersje językowe
Promocje
Bagażnik na rowery na hak holowniczy / Miejsce na 4 rowery
Bagażnik na rowery na hak holowniczy / Miejsce na 4 rowery
1 499,99 zł 1 349,99 zł
szt.
Waluty
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Jakie ciśnienie jest niebezpieczne? Sprawa nie jest taka oczywista!

Nadciśnienie jest coraz powszechniejszą chorobą. Niewłaściwa dieta i ograniczona aktywność fizyczna sprawiają, że coraz większy odsetek społeczeństwa cierpi na tę dolegliwość. Nie każdy jednak wie, że z tym schorzeniem można bardzo skutecznie walczyć, szczególnie we wczesnym jego stadium. Co więcej, nie zawsze wysokie ciśnienie jest niebezpieczne dla życia. Jak więc ocenić, czy już powinieneś się martwić z powodu zbyt wysokich wyników badań? I tak właściwie, to jakie ciśnienie jest niebezpieczne? Odpowiedź na to pytanie postaramy się zawrzeć w tym tekście.

Przyczyny wysokiego ciśnienia - co może powodować takie dolegliwości?

Nadciśnienie może być spowodowane przez szereg różnych czynników. Możemy zacząć od powodów związanych z genetyką. Wiele chorób układowych jest związane z różnymi kombinacjami DNA. Szczęśliwcy będą mniej podatni na niektóre choroby, a pechowcy będą mieli statystycznie większe szanse, by doznać uszczerbku na zdrowiu. Jednak te czynniki można znacząco ograniczyć. Pozbycie się nadmiaru soli z diety, wprowadzenie dużej ilości owoców i warzyw do posiłków, troska o utrzymanie odpowiedniego poziomu mikroelementów i witamin w organizmie będą konieczne. Do tego wystarczy dołożyć aktywność fizyczną, regularne spacery i okazuje się, że ryzyko, by nadciśnienie było niebezpieczne, jest znikome. W celu walki z tą chorobą i skutecznie prowadzoną profilaktyką warto ograniczyć i rzucić palenie i picie alkoholu.

Jakie ciśnienie jest niebezpieczne? Czasem to zależy od organizmu

To, czy ciśnienie jest niebezpieczne, zależy od wielu czynników. Jednym z podstawowych jest pomiar wartości skurczowej i rozkurczowej. Jeżeli podczas badania okazało się, że twój wynik jest wyższy niż 140/90, to powinieneś zacząć zastanawiać się nad zmianą stylu życia. To jednak nie koniec badań, w celu doprecyzowania twojego stanu zdrowia powinieneś prowadzić książkę regularnych pomiarów. Może się okazać, że zagrożeniem dla ciebie będą skoki widoczne w pomiarach. Jest to szczególne niebezpieczeństwo, które może prowadzić do udarów, wylewów, stanu zmęczenia i bólów głowy.

Jakie są objawy wysokiego ciśnienia?

Niebezpieczne ciśnienie może objawiać się poprzez szereg symptomów. Pierwszym zwykle jest męczący ból głowy w okolicy potylicy. Często zdarza się, że osoby z wysokim ciśnieniem odczuwają kołatania serca, bóle w klatce piersiowej i zmęczenie organizmu. Jeśli dostrzegasz u siebie podobne objawy, skonsultuj się z lekarzem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl